ŚLUBOWANIE KLAS I

19 października 2017 roku był ważnym dniem w życiu uczniów klas I Publicznej Szkoły Podstawowej w Kalinowicach. Otóż tego dnia zdawali oni swój pierwszy egzamin ze zdobytych w czasie pobytu w szkole wiadomości i umiejętności.

Do tego egzaminu zostali przygotowani przez swoje wychowawczynie: Panią Agnieszkę Sternik i Panią Bożenę Monachowską. A wszystko to po to, aby zostać uczniami szkoły. Były to dla nich chwile trudne, ale i pełne radości. Zanim przystąpili do uroczystego ślubowania zaprezentowali Dyrekcji Szkoły, zaproszonym gościom, rodzicom, nauczycielom i społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej swój program artystyczny. Swój występ pierwszaki rozpoczęli dostojnym polonezem. W swoich wierszach i piosenkach pokazali jak dzielnymi i samodzielnymi na co dzień są pierwszakami i czego się uczą w szkole. Pamiętali też o tym, jak ważna jest na co dzień grzeczność i przyjaźń, że tylko razem jest im wesoło i mogą pokonywać wszystkie trudności. Udowodnili też jak wiele wiedzą o Polsce, swojej Ojczyźnie. Wyśpiewali również jak bezpiecznie poruszać się po korytarzach szkolnych. Gdy już egzamin został pięknie zdany, pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie, po którym poprosiły Panią Dyrektor Jolantę Bondyrę i Panią i Wicedyrektor Halinę Kwiatkowską o pasowanie. Na zakończenie uroczystości goście, rodzice oraz młodsi koledzy obdarowali pierwszaków drobnymi upominkami. Podsumowaniem uroczystości było zasadzenie przez rodziców uczniów krzewów kaliny pod murami szkoły. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

A.S.