ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją naszej szkoły, a organizowana jest przez wychowawców wraz z uczniami klas I – III.

W tym roku ta miła uroczystość w klasach drugich i pierwszej odbyła się 24 stycznia  a w  trzecich 26 stycznia 2018 r.  Zebranych gości serdecznie powitała Pani dyrektor szkoły Jolanta Bondyra, składając serdeczne życzenia. W pięknie udekorowanej sali uczniowie przedstawili program artystyczny, w którym popisywały się swoimi umiejętnościami i talentami. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki, które pięknie recytowały wiersze, tańczyły i radośnie śpiewały piosenki. Dzień Babci i Dzień Dziadka należą do najwspanialszych świąt rodzinnych. Wnuczęta dziękują swoim babciom i dziadkom za miłość, troskę, wsparcie, pomoc, a przede wszystkim za czas i wspaniałe chwile spędzone właśnie z nimi. Wyrażając swą miłość, dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i upominki. W dalszej części uroczystości mili goście zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek, przygotowany przez mamy. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków. Dzień w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości. Jedna z sentencji głosi: „Serce  jest bogactwem, które się nie sprzedaje ani nie  kupuje, ale które się ofiaruje” (Gustaw Flaubert). Dlatego też dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło i jeszcze raz życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.

Krystyna Gmiterek