Konkurs Mitologiczny "Spotkanie na Olimpie"

28 kwietnia 2014r. , po dwóch latach przerwy, odbył się w naszej szkole Konkurs Mitologiczny „ Spotkanie na Olimpie”. Uczestnikami byli uczniowie klas IV-VI.
Do I etapu zgłosiło się aż 28 uczniów i podjęli próbę rozwiązania testu składającego się z zadań zamkniętych. W II etapie, 15 maja, do rywalizacji przystąpiło 15 uczniów, którzy w drodze losowania podzielili się na 5 zespołów. Uczniowie zmagali się z różnorodnymi dziewięcioma konkurencjami. Poza wiedzą mieli również okazję wykazać się kreatywnością, np. każdy

z uczestników zaprezentował postać mitologiczną, za którą się przebrał. Jury oceniało strój, rekwizyty, charakteryzację oraz krótką autoprezentację. Łatwą okazała się też konkurencja polegająca na tym, że drużyny przedstawiały wylosowane scenki, np. porwanie Kory, ucieczkę Dedala i Ikara, kradzież ognia przez Prometeusza. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Dużą wiedzą zaskoczyli nas uczniowie klasy IV, którzy nie omawiali jeszcze mitów i do konkursu musieli przygotować się samodzielnie. Brawo ! Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Panią Dyrektor.

Dorota Hamelusz