I MIEJSCE - II EDYCJA GMINNYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH

Trasy biegowe przy świetlicy wiejskiej sołectwa Skaraszów były areną przeprowadzenia II edycji Gminnych Biegów Przełajowych pod patronatem Wójta Gminy Zamość. W zawodach, które odbyły się w dniu 6 listopada 2014 roku wzięło udział ponad 300 uczestników reprezentujących wszystkie szkoły podstawowe i 4 gimnazja z terenu Gminy Zamość. Indywidualnie w poszczególnych kategoriach zwyciężali:

dziewczęta klasa I:

I miejsce - Magda Lupa

II miejsce - Emilia Ulanicka

III miejsce - Oliwia Ćwik

dziewczęta klasa II:

III miejsce - Julia Mazur

chłopcy klasa III:

I miejsce - Tobiasz Suchowicz

dziewczęta klasa IV:

II miejsce - Agnieszka Lis

dziewczęta klasa V:

II miejsce - Patrycja Sawa

chłopcy klasa V:

III miejsce - Kamil Rabiński

dziewczęta klasa VI:

I miejsce - Gabriela Szafran

chłopcy klasa VI:

I miejsce - Mateusz Wiatrowski

Po zakończeniu biegów została podsumowana klasyfikacja szkół za udział w dwu edycjach biegów. Wsród szkół podstawowych miejsce pierwsze zajął Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kalinowicach – 106 punktów, miejsce drugie Szkoła Podstawowa w Zawadzie – 94 punkty a trzecie Szkoła Podstawowa Zespołu Szkół w Sitańcu – 52 punkty.

Zawodnikom i zawodniczkom za zajęcie miejsc I-III zostały wręczone medale a szkołom za zajęcie miejsc I-III puchary. Wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz piłki. Po biegu na uczestników czekał poczęstunek i napój. Zawody zorganizowano ze środków budżetowych Gminy Zamość.
Organizatorem biegów był Ośrodek Promocji, Turystyki i Sportu Gminy Zamość.

Nauczycielka nauczania zintegrowanego Agnieszka Sternik

Nauczyciel wychowania fizycznego Mariola Sirko - Głuchowska