X TURNIEJ NADZIEI O PUCHAR PRZECHODNI KAZIMIERZA GÓRSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ

X Turniej Nadziei o Puchar przechodni Kazimierza Górskiego w piłce nożnej - Lipsko 2011

Jako kontynuacja turniejów piłki nożnej organizowanych przez ks. Józefa Jana Dudka w latach 1988-1992 w Lubaczowie oraz w Lipsku w roku 2007-2010 nawiązuje do chlubnych tradycji polskiego sportu w okresie działalności Pana Kazimierza Górskiego oraz jego zawodników.

W dniu 10 września 2011 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w turnieju piłki nożnej. Turniej został zorganizowany przez parafialny klub sportowy "METANOJA" w Lipsku.

Nasza drużyna zajęła wysokie czwarte miejsce na dziewięć biorących udział w turnieju z gminy Zamość i powiatu zamojskiego.

WYNIKI „X TURNIEJ NADZIEI O PUCHAR PRZECHODNI KAZIMIERZA GÓRSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ LIPSKO – 10 WRZESIEŃ 2011”

W drugą wrześniową sobotę, Parafialny Klubu Sportowy ”METANOJA” Lipsko naobiektach POKSiR w Lipsku zorganizował „X TURNIEJ NADZIEI O PUCHAR PRZECHODNI KAZIMIERZA GÓRSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ”. Turniej rozpoczęła tradycyjnie wspólna Msza Święta, której przewodniczył ksiądz Marian Wyrwa. W turnieju udział wzięło 9 drużyn z powiatów lubaczowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. Gościem honorowym Jubileuszowego X Turnieju Nadziei był Dariusz Górski, który dokonał oficjalnego i uroczystego otwarcia turnieju oraz skierował słowo do młodych piłkarzy.

W czasie X Turnieju w dniu 10 września, rozegrano 20 meczy i strzelono 68 bramek. W Turnieju wyłoniono najlepszego zawodnika, króla strzelców i bramkarza. Zwycięskie drużyny i zawodników wyróżniono okolicznościowymi pucharami, dyplomami i nagrodami, które wręczali Dariusz Górski (syn trenera), ks. proboszcz Andrzej Traczykiewicz, Prezes ZOZPN Stanisław Pryciuk, Krzysztof Czerwieniec Gmina Zamość oraz Prezes Parafialnego Klubu Sportowego ”METANOJA” Lipsko Robert Radliński. Królem strzelców X TURNIEJU został Mateusz Ząbczyk METANOJA Lipsko, najlepszym zawodnikiem Krystian Basznianin M.O.S. Lubaczów, a najlepszym bramkarzem Kacper Głowacki METANOJA Lipsko.

Zwycięzcą turnieju po emocjonującym i wyrównanym finale został MOS Lubaczów przed Metanoją i Hetmanem . Puchar przechodni wyjechał tym razem do Lubaczowa, gdzie będzie stacjonował przez najbliższy rok.

Uczestnicy turnieju:

P.K.S. ”METANOJA” Lipsko/
U.K.S. Skorpion Zamość
T.K.S. Tomasovia I Tomaszów Lub.
G.L.K.S. Echo Zawada
D.K.S. Gaudium Zamość
T.K.S. Tomasovia II Tomaszów Lub.
MOS Lubaczów
ZSPiP. Kalinowice