Akcje charytatywne na rzecz rówieśników w krajach misyjnych

„Misyjnie” - w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola
w Kalinowicach

W roku szkolnym 2020/2021 nie zabrakło akcji charytatywnych na rzecz rówieśników w krajach misyjnych. Tymczasowo została zawieszona akcja „Mój adwentowy dar na misje”, czyli kiermasz maskotek.
Jednak przez cały rok zbieraliśmy znaczki pocztowe, które zostały przekazane do Referatu Misyjnego Księży Werbistów.
        Nauczyciele i pracownicy obsługi już od 2015 roku biorą udział w Akcji misyjnej „Adopcja na Odległość”, w której wspieramy dzieci
i młodzież z ośrodka szkolno - wychowawczego prowadzonego przez Zgromadzenie Ojców Salezjanów w Mutuini (Kenia/Afryka).
        Swój udział w pomocy misyjnej miały również dzieci pierwszokomunijne, które w „Białym Tygodniu” złożyły ofiary na rzecz Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy - Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu „Bezinteresowni” wraz z Opiekunką.