Andrzejki w przedszkolu

Andrzejki są wspaniałą zabawą , dostarczającą wielu przeżyć, która  zbliża do poznawania tradycji i zwyczajów  naszego narodu.  Scenariusze zajęć w poszczególnych grupach były bardzo zróżnicowane. Wróżbom towarzyszyły różne atrybuty: różdżka, świeca, szklana kula, szkatułka. Swoja przyszłość przedszkolaki odkrywały losując przedmioty, które przepowiadały , w jakim zawodzie będą pracowały kiedy dorosną . Dodatkową atrakcję stanowiły wróżbyz bucikami, „magiczne serduszka” oraz kształty z wosku. Ponadto dzieci  uczestniczyły  w zorganizowanych przez wychowawczynie zabawach oraz konkursach, gdzie prezentowały swoje  umiejętności taneczne  i wokalne. Natomiast spotkanie przy naszym kąciku regionalnym pozwoliło powspominać dawne czasy i poznać przedmioty wykorzystywane w gospodarstwie domowym wiele lat temu. Całość spotkania umilił przepyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Oczywiście wszystkie wróżby traktowano z przymrużeniem oka jako pretekst do dobrej zabawy.